Toaletní papír v plastikové modelařině

Přátelé,

při své modelářské činnosti jsem narazil na problém z čeho vyrábet různé plachty, celty apod. na své modely. Vyzkoušel jsem několik materiálu jako různé druhy tkanin, alobal, kancelářský, krepovy a toaletní papír. A pravě ten poslední materiál je dle mých zkušeností ten pravý !

Jeho použití je jednoduché ..., ale prominte to jsem zde nechtel probírat. Takže jinak.

     K výrobě plachet a celt používám obyčejný nevzorkovaný toaltní papír zn. Harmasan. Zavání to sice .. reklamou, ale je opravdu nejvhodnější. Dobře saje barvu, dá se lehce stříhat obyčejnými nůžkami a především se dobře tvaruje a to  jak za sucha tak i za mokra. 
     Nejdříve si ustřihnu kousek potřebné velikosti s tím, že samozřejmě počítám s různými zahyby a překlady. Papír namočím do vody a položím na určené místo na modelu. Opatrně ho skládám a tvaruji do konečné podoby. Když jsem spokojený, nechám papír usušit na modelu tak jak jsem jej natvaroval. Po uschnutí drží  toaletní papír kupodivu svůj tvar a dá se s ním manipulovat. Vzniklé záhyby a překlady ještě zafixuji malým množstvím lepidla Herkules. Následuje barvení několika vrstvami řídké barvy a patina (zaprášení, zablácení apod.). Na model je možné přilepit  takto vyrobenou plachtu či celtu lepidlem Herkules. Výsledek můžete posoudit sami na těchto obrazcích:

   

Sandman