Jak vyrobit sníh?

"Můj sníh"

Já osobně k vytvoření sněhové pokrývky doporučuji prášek do pečiva!

Tento materiál jsem použil již několikrát a vždy jsem byl spokojen. Já ale nepoužívám k fixaci prášku bílé lepidlo /Herkules/, nýbrž lak na vlasy.  Jednoduše požadovaná místa na modelu, diorámě popráším z výšky cca 50 cm práškem do pečiva. Aplikace je velmi jednoduchá a výsledek je velice efektní, obzvláště pokud se vám podaří jemný poprašek. No a pak vše přestříkám lakem na vlasy. Vím, použití tohoto prostředku se vám možná zdá divné, ale mě se opravdu nejvíce osvědčil ”Fruits” od Garnier. Jako bonus máte skvělou vůni!:-)

Lak je nutno stříkat velké vzdálenosti, jinak si sněžný poprašek rozfoukáte. Pokud to s množstvím laku přeženete, tak se vám v část prášku rozpustí a výsledek bude po zaschnutí vypadat jako tající sníh. Pokud chcete docílit vzhledu sněhu čerstvého, je nutno s lakem pracovat opatrněji a aplikovat ho v několika vrstvách.

Příště otestuji použití bílého lepidla /Herkulesu/ k fixaci na větší vrstvy sněhu na větších plochách.  Na vrchní vrstvu ale stejně použijí svůj oblíbený kosmetický přípravek.:-)

Kudos

Rob Haelterman
IPMS/Belgium N019