Čs. armáda 1938

Protože setu figurek československých vojáků z roku 1938 v měřítku 1:72 se asi hned tak nedočkáme, poohlédl jsem se po možných náhradnících. Nenašel jsem samozřejmě nic zcela stoprocentního, ale pokud by se jednalo o set čs. vojáků v kvalitě šedesátých let, jde o o docela ucházející alternativu.

 

 

Prvních šest figurek je ze setu Airfix 01718 - Japanese Infantry (pochodující, v poklusu, ležící, granátník, ležící střelec), trubač vyžaduje vyměnit pokrývku hlavy. Padlý je také od Airfixu, ze sady 01727 - WWI British Infantry. Poslední figurka ve druhém řádku, klečící střelec, je ze setu Esci 204 - Japanese Soldiers.


 

Ležící kulometčík ve třetím řádku je ze setu Revell 02507 - Japanese Infantry. Nicméně jeho vyhrnuté rukávy  ho spíše řadí do slovenské armády ať už na Ukrajině nebo na Kubáni, anebo na Slovensku za povstání. Jeho kulomet také potřebuje upravit závěr a zásobník na standard "šestadvacítky". 
  

Poslední dva řádky zobrazují obsah setu HäT 8070 - WWI Turkish Infantry. Opět, tyto figurky vyžadují výměnu hlav a úpravu dolní části saka zezadu.
 

Obrázky pocházejí z webu Plastic Soldier Review.
 

Komenáře vítány.
 

   Tomáš Jakl