M 26 “Dragon Wagon” & M4A3 Sherman 1/72

Použitá stavebnice : M 26, scratchbuildt, 1/72
M4A3 Sherman, ESCI,1/72

Model tahače a vyprošťovacího vozidla M 26 “Dragon Wagon” jsem dle výkresové dokumentace a fotografií zhotovil jako scratchbuildt. Postupoval jsem od zhotovení rámu, listových per, náprav, motoru, podlahy a spodní části nástavby. Na podlahu jsem postavil kryt motoru, sedadla, a další vybavení včetně volantu, pák řízení a zásobníků ke kulometu M2HB. Na rám jsem zhotovil oba navijáky, jeřáb, sedlo k tahání návěsu a zdvižený tažný jeřáb. Dokončil jsem nástavbu a doplnil detaily exteriéru jako jsou panty, zrcátka, světlomety. U modelu jsem otevřel motorový prostor a na nástavbě přístup vzduchu ke chladiči. Kryty oken jsou přilepeny v otevřené poloze. Na oběžný kruh jsem umístil kulomet M2HB. 

M 26 je zde ve vyprošťovací verzi a vleče poškozený tank M4A3 Sherman. M4A3 je zhotoven ze stavebnice ESCI a upraven je jen exteriér tanku. Dodělány jsou madla a oka, držák kulometu a kryty světel. Doplněno je ženijní vybavení, bedny a batohy.

Kamuflážní schéma pochází z invaze do Itálie z roku 1944 a je zhotoveno podle této fotografie, kde M 26 vleče takto poškozený M4A3.

Celý model jsem stavěl cca. 180 hodin.