M 26 A1 “Dragon Wagon”
& M 15 & M4A3 Sherman (76mm) 1/72

Použitá stavebnice : M 26A1 Dragon Wagon – scratchbuildt, 1/72
M 15 – scratchbuildt, 1/72
M4A3 Sherman (76mm), Revell, ESCI, 1/72
Jeep, Matchbox, 1/76

Další z řady mých tahačů M 26, je verze s nepancéřovanou kabinou, kterou jsem se rozhodl udělat z toho důvodu, že mi z předešlých dvou modelů M 26 zbyla kola, navijáky, nápravy a další drobné díly, které jsem si u předešlých modelů M 26 odlil. Tato varianta má prakticky nezměněný podvozek a liší se jen novou kabinou, která byla z plechu, shora otevřená a zakrytá plachtou. Stavbu modelu typu M 26 jsem již dělal, tak kromě nové kabiny, jsem neměl žádné problémy. Kabina je zhotovena z destiček a její tvary jsem vybrousil dle výkresů a fotografií. Doplnil jsem interiér do kterého je u této verze pěkně vidět otevřenou střechou a okny. Dodělal jsem sedadla, přístrojovou desku, ovládací páky, zásobníky a součásti výstroje dle materiálů a fotografií.Udělal jsem z papírových kapesníčků plachtu přes předem připravené rámování na kterém byl již zhotoven oběžný kruh pro kulomet M 2 HB.

M 15 byl další variantou návěsu, který se od M 15A1 mírně lišil. Zhotovil jsem jej dle výkresové dokumentace a spojil do sedla tahače M 26A1.

M4A3 Shermann (76 mm) je směsí dvou stavebnic. Korba je použita z modelu ESCI, jen s úpravami exteriéru jako jsou oka a madla. Věž 76 mm je použita z modelu Revell a rovněž jen s venkovními úpravami. M4A3 jsem umístil na návěs a ještě jsem doplnil model Jeepu postavené bez větších úprav z krabičky a celý komplet byl hotov. Kamufláž vozidel pochází od neznámé jednotky US. Army dle konkrétní fotografie.

Stavba těchto modelů trvala cca. 200 hodin.