Diamond T 980 6x4 12 tone prime mover
 scratchbuilt 1/76

Scammel trailer 30 tone 
AIRFIX 1/76

Churchill Carpet Layer Type D 
on Churchill Mk IV A.V.R.E
konverze MATCHBOX 1/76

 

Dokumentace : 
Wheels&Track No 54
Les Vehicles du Debarqement 1994
vlastní fotografie: Transport Muzeum Beverly UK, Duxford UK
obrázky z časopisu W&T, Militaria,
AIRFIX Magazine – Churchill Carpet Layers by W.J. Cane
WHITE STAR PLANE 1997

     Model tahače je více než 80% scratchbuilt . Z původní stavebnice zůstali pouze prahy s blatníky a vzorek pneumatik a korpus kabiny, ostatní součástky jsem si vyrobil např. odlitím, či vlastní výrobou z plastiku, kovu, drátků a podobně. Model jsem vyráběl souběžně s modelem DIAMOND T 981 open cab WRECKER.

     Diamond T 980 je stříkán barvou Humbrol M 117, patina M 29, dále stínování .Obtisky jsem zhotovil metodou hnědá lepící páska, lak, barva. Uvedený typ sloužil jako experimentální.

    Trailer vznikl z původní stavebnice AIRFIX . Pro větší modelovost jsem upravil některé jeho plochy a vyrobil detaily ,např. nové nájezdové bloky, nová schránka na dřevo, nové parkovací “ nohy “ navijáky, kovová lana a aretační tyč pro nájezdové bloky a další. Model je stříkán Humbrol M 30, ”Mickey Mouse” je v barvě Humbrol M 33.

     Model CHURCHILL Mk. IV vychází z větší části z původní stavebnice MATCHBOX - CHURCHILL A.V.R.E.BRIDGE - při jeho stavbě došlo jen k několika úpravám. Nově je zhotoven interiér, sací kanály, výfuková potrubí, model má otevřené poklopy z boku a ze shora, má nové pásy a výzbroj vozidla. Navíc má ”špulku” zhotovenou jako konverzi dle plánku z časopisu AIRFIX Magazine. Model je stříkán M30, patina M 29, stínování

Práce na modelech trvala asi 400 hodin.

Model obsadil 3. místo Mistrovství ČR 1998 a 3. mistrovství IMPS UK 1998    

Mgr. Petr Dušek – Říčany