Leyland Hippo Mk.I Workshop 1/72 Scratchbuild
Československá obrněna brigáda ve Velké Britanii

     Model automobilní dílny je postaven na podvozku nákladního automobilu Leyland Hippo Mk.I za využití některých dílů ze stavebnice fy Matchbox Monty´s Caravan jako je maska chladiče, pneumatiky, plátěna střecha budky řidiče, nádrž paliva a některé části podvozku.  Rám podvozku, čelní maska, podlaha a bočnice korby jsou zhotoveny nové  z plastových destiček. Trubkový rám plachty na korbě je vyroben z injekčních jehel, které se po vyžíhání dají tvarovat a jsou spojeny injekčními jehlami menšího průměru. Svinutá plachta je vyrobena z leukoplasti. Na výrobu stínidla lampy  zavěšené nad soustruhem jsem použil dno plastového platíčka na léčiva.
     Samotnou kapitolou je strojní zařízení uložené na korbě automobilu. O jeho velikosti si můžete udělat obrázek podle fotografie z krabičkou na zápalky. Můžete zde najít soustruh, který je vyroben z více jak dvaceti dílů, tlakové láhve svářecí soupravy, generátor na výrobu el.energie, kompresor, na stole se dvěma zásuvkami je upevněna bruska a stojanová vrtačka a na sklápěcí bočnici korby pak dva svěráky. Vše vyrobeno jako scratcgbuild z plastových destiček a měděných drátků.
     Obtisky na modelu jsou z části ze setu na ČSOB fy VVV Model a z části vyrobené na laserové tiskárně.
     Model je natřen barvou Revell 46, dle mého nejvěrnější odstín Bronze Green. Patina je provedena rozetřenou tuhou. Na závěr je celý model přestříkán bezbarvým matným lakem.

Petr Falta
kpmct@atlas.cz